Logo Refizjo

Masaż sportowy w Bydgoszczy

Masaż dla sportowców i sportowców amatorów Bydgoszcz.
Masaż sportowy – skuteczna regeneracja

Masaż sportowy jest ukierunkowany na potrzeby sportowców i osób aktywnych fizycznie. Jest tak zaplanowany, aby wspierać kondycję mięśni, zapobiegać kontuzjom oraz przyspieszać regenerację po wysiłku fizycznym. Zabieg ten ma na celu poprawę wydolności mięśni, redukcję napięć i leczenie urazów, podczas gdy masaże relaksacyjne lub terapeutyczne koncentrują się na ogólnym odprężeniu lub leczeniu konkretnych dolegliwości zdrowotnych.

Ten typ masażu jest zazwyczaj bardziej intensywny i głębszy w porównaniu do np. masaży relaksacyjnych, co pozwala na skuteczniejsze działanie na tkanki mięśniowe. W masażu sportowym ważną rolę odgrywają, takie techniki jak: rozciąganie, ugniatanie i oklepywanie.

Na masaż sportowy w Bydgoszczy zapraszamy do gabinetów Refizjo, gdzie doświadczeni masażyści i fizjoterapeuci wykonają masaż dopasowany do indywidualnych potrzeb danej osoby.

Masaż dla sportowców i sportowców amatorów Bydgoszcz.

Kiedy wykonuje się masaż sportowy?

Masaż sportowy można wykonywać w różnych momentach aktywności sportowca:

  1. Zabieg wykonany przed np. startem w zawodach lub ciężkim treningiem ma na celu przygotowanie mięśni do intensywnego wysiłku, poprawę krążenia i zwiększenie elastyczności tkanek. Taki masaż jest zazwyczaj dość krótki i dynamiczny.
  2. Masaż po wysiłku ma za zadanie przyspieszyć regenerację, zredukować zakwasy i zmniejszyć napięcie mięśniowe. Nie jest tak intensywny, jak masaż przed wysiłkiem i ma bardziej relaksujący charakter.  

 

Zabieg w trakcie przerwy w treningach pomaga w utrzymaniu elastyczności mięśni, zapobiega kontuzjom i redukuje napięcia powstałe w wyniku codziennych treningów.

Ile trwa masaż sportowy?

Czas trwania masażu sportowego może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i celów. Standardowy masaż sportowy trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut. W przypadku większych grup mięśniowych lub bardziej intensywnych sesji, na masaż można poświęcić nawet do 90 minut.

Jakie techniki stosuje się w masażu sportowym?

W masażu tym stosuje się różnorodne techniki, aby skutecznie działać na mięśnie i tkanki. Najczęściej są to:

  1. rozcieranie (technika polegająca na energicznym pocieraniu skóry i mięśni, co pomaga w poprawie krążenia krwi i rozluźnieniu napiętych mięśni),
  2. ugniatanie (silne uciskanie i zagniatanie mięśni w celu rozbicia zgrubień i węzłów mięśniowych, co pomaga w redukcji napięcia i poprawie elastyczności),
  3. oklepywanie (rytmiczne uderzenia dłonią, które pomagają w stymulacji mięśni i poprawie ich reaktywności),

rozciąganie (delikatne lub intensywne rozciąganie mięśni, które zwiększa ich elastyczność i zmniejsza ryzyko kontuzji).

Masaż dla sportowców i sportowców amatorów - masaż sportowy Bydgoszcz

Masaż sportowy jest nieodzownym elementem w planie treningowym każdego sportowca, wspomaga regenerację, poprawia wydolność i redukuje ryzyko kontuzji. 

Sportowcy i sportowcy amatorzy, którzy zdecydują się na masaż w Refizjo będą mogli ocenić, jak profesjonalny olej do masażu sportowego z arniką górską, uzupełnia kojące działanie rąk specjalisty. 

Jak się przygotować do masażu sportowego?

Przede wszystkim nie spożywaj ciężkich posiłków 1-2 godziny przed masażem. Załóż wygodną i komfrotową bieliznę oraz ubranie, zdejmij biżuterię. 

Masaż sportowy na oleju z arniką górską

W Refizjo do wykonania masażu sportowego stosujemy wysokiej jakości olej, który został specjalnie opracowany tak, aby wspierać regenerację zmęczonych i przepracowanych mięśni – Sport Massage Oil Arnika Montana – VITALIS Dr Joseph.

Jego głównym składnikiem jest arnika górska, znana ze swoich właściwości przeciwzapalnych i łagodzących. Olej z arniką górską pomaga w redukcji bólu mięśniowego po intensywnym wysiłku fizycznym, działa kojąco na zmęczone mięśnie, przyczyniając się do ich szybszej regeneracji. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym arniki, olej pomaga w łagodzeniu obrzęków i stanów zapalnych, które mogą powstać w wyniku przeciążenia mięśni, świetnie także odpręża i relaksuje, a także wspomaga krążenie krwi, co przyczynia się do lepszego dotlenienia tkanek i szybszej eliminacji toksyn z organizmu.

Masaż sportowy Bydgoszcz na bazie oleju z arniką

Każdy zabieg sprawi, że poczujesz odprężenie i zadbasz o regenerację ciała.

Dzięki współpracy ze specjalistami neurologami, psychiatrami, a także psychologami dokładnie znamy potrzeby osób mierzących się z różnymi trudnościami ciała i psychiki. Zapraszamy do gabinetów!