Logo Refizjo

Trening oraz masaż w Bydgoszczy

Dominik Sędziak

Masażysta oraz instruktor treningu funkcjonalnego w zespole Refizjo

Jestem człowiekiem bardzo aktywnym. Wolny czas spędzam dbając o kondycję. Chodzę na siłownię, jeżdżę na rowerze, gram w piłkę. Jestem fanem stand-upów. Kocham podróżować, zwłaszcza z żoną u boku.

Edukacja

Jestem technikiem masażystą, studiuję fizjoterapię w Bydgoskiej Szkole Wyższej. W lipcu będę miał obronę pracy magisterskiej. Pomagam osobom z różnymi problemami zdrowotnymi.

Doświadczenie zdobywałem współpracując z ośrodkiem odchudzająco-kondycyjnym, gdzie wykonywałem masaże, a także prowadziłem zajęcia grupowe m.in. z aqua aerobicu i nordic walkingu. W domu pomocy społecznej pracowałem z seniorami, a w studio modelowania sylwetki pomagałem dbać o kondycję fizyczną i sylwetkę osobom w różnym wieku. Obecnie współpracuję z centrum medycznym w pracowni fizjoterapii.

Czym się zajmuje?

Chciałbym poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności przydatne w pracy z pacjentami mającymi problemy ortopedyczne. Jestem dużym fanem treningu oporowego. Działam zgodnie z koncepcją terapii tkanek miękkich stosując najczęściej techniki aktywnego rozluźniania, narzędzia IASTM lub pracując na punktach spustowych.

Podczas masażu relaksacyjnego wykorzystuję techniki związane z masażem tkanek głębokich oraz elementy lomi lomi nui, czyli masażu hawajskiego.

Jakie techniki stosuje?

Cały czas staram się uczyć nowych technik i zdobywać dodatkowe umiejętności. Ukończyłem kursy i szkolenia z zakresu m.in.:

  • terapii narzędziowej,
  • masażu relaksacyjnego,
  • treningu funkcjonalnego.

Kwalifikacje i szkolenia