Logo Refizjo

Fizjoterapia i masaż w Bydgoszczy

Angelika Płachecka

fizjoterapeutka, masażystka w zespole Refizjo

Kształcę się w zakresie fizjoterapii ortopedycznej. Na co dzień pracuję z osobami, które zgłaszają problemy bólowe. W gabinecie najważniejsze jest dla mnie znalezienie pierwotnej przyczyny bólu i usunięcie jej.

Dzięki wiedzy zdobytej na szkoleniach oraz codziennej praktyce fizjoterapeutycznej nauczyłam się podchodzić do problemu bólu w sposób kompleksowy. Takie podejście pozwala na osiągniecie pożądanego efektu.

Edukacja

Jestem fizjoterapeutką z kilkuletnim doświadczeniem. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku fizjoterapia w Collegium Medicum UMK. Od ukończenia studiów pracowałam z pacjentami w sposób indywidualny.

Wiem, jak dynamiczny jest świat nauki i medycyny. Z tą świadomością na bieżąco uzupełniam wiedzę uczestnicząc w licznych kursach, stale dokształcając się. Ważne jest dla mnie to, aby umieć w zrozumiały sposób wytłumaczyć reakcje naszych organizmów.

Czym się zajmuje?

Prowadzę terapię manualną kręgosłupa i stawów obwodowych. Zajmuję się również terapią stawów skroniowo-żuchwowych, szerzej znaną jako fizjoterapia stomatologiczna (bóle głowy, bruksizm, szumy uszne) oraz terapią trzewną (związaną z okolicami narządów wewnętrznych).

Poza terapią manualną oferuję również masaż klasyczny, relaksacyjny oraz masaż twarzy. Pozwalają one na rozluźnienie napiętych mięśni, a przede wszystkim na poprawę pracy układu nerwowego. W zależności od potrzeby masaż może być uspokajający lub pobudzający.

Jakie metody terapeutyczne stosuje?

Podchodząc do dolegliwości bólowych w sposób całościowy staram się stosować wiele metod terapeutycznych. Podczas terapii indywidualnej wykorzystuję elementy terapii manualnej i mięśniowo-powięziowej.

  • Podczas każdej wizyty przeprowadzam badanie, aby dobrać techniki do aktualnego stanu organizmu.
  • Gdy jest potrzeba wspomagam się również narzędziami – kinesiotapingiem (plastrowaniem) oraz suchym igłowaniem.
  • Często korzystam z delikatnych technik, ból nie jest wyznacznikiem dobrej terapii.

Kwalifikacje i szkolenia